Kaspersky: „Microsoft omezuje náš antivirus“

Kaspersky Lab podal antimonopolní stížnost na Microsoft – jeho antivir prý omezuje antivirus Kaspersky.

Microsoft svým antivirem využívá svou dominantní pozici a omezuje menší vývojáře jiných antivirů – tak by se ve zkratce dala popsat zpráva vývojářů z Kaspersky směrem k ruskému antimonopolnímu úřadu FAS. Kaspersky se prý snažil situaci vyřešit „mezi čtyřma očima“, ale řešení a následný postup Microsoftu se mu zdál nedostatečný.

„Situace je jasná. Microsoft jednoznačně zneužívá svého dominantního postavení na poli počítačových operačních systémů. Tím pádem vytváří ze svého bezpečnostního software s názvem Windows Defender lehce propagovatelný antivirus, přičemž pomocí propagace nabádá běžné uživatele k tomu, aby opustili své předchozí bezpečnostní řešení. Všechny antiviry by přitom měly mít stejné podmínky a příležitosti.“

Následující vyjádření zaznělo na blogu společnosti a sepsal ho přímo spoluzakladatel Eugene Kaspersky. Podle všeho prý dochází k tomu, že po instalaci operačního systému Windows 10 dochází k automatickému vymazání jejich antiviru a nastavení Windows Defender coby výchozího antivirového řešení. Pro The Verge pak Microsoft vrátil úder prohlášením, že „žádná pravidla neporušuje a je připraven se se zástupci antivirové společnosti sejít, vysvětlit jim svůj postoj a najít řešení pro narovnání tohoto sporu.

(zdroj)

Přečtěte si také:

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde