Kampaň na Cerulean Moment končí. Podařilo se splnit cíl?

Ani náhodou…

Když jsme v polovině dubna oznamovali, že za prvních čtrnáct dní vybral Cerulean Moment pouze 2% ze svého cíle (102 zakoupených telefonů), věřili jsme, že by se mohl cíl vyšplhat alespoň k 5%. I to by samozřejmě byl velký neúspěch tohoto telefonu, nicméně stále je to lepší, než jaký výsledek pravděpodobně Cerulean Moment zaznamená. Měsíc od našeho posledního článku se totiž zdá, že Cerulean Moment si v kampani na IndieGogo zatím zakoupilo 102 lidí. Zdá se Vám to divné? Není – za poslední měsíc si totiž telefon nezakoupil jediný člověk.

Telefon byl nabízen za v přepočtu zhruba 7000 korun, v jeho útrobách byste našli například procesor Snapdragon 617, 5 palcový displej o rozlišení 1280 x 720, 3 GB RAM nebo 2250 mAh baterii a podporu Continuum. Kolem a kolem, výbavou se rozhodně nejednalo o špatný telefon, obzvlášť, pokud vezmeme v úvahu cenu.

Telefon Cerulean Moment
Cerulean Moment

Vypadá to tedy na uzavření jedné kapitoly, která vlastně ani nikdy nezačala. Cerulean Moment propadl a doplatil na velmi špatnou marketingovou strategii, kdy svůj telefon nenabízel nikomu jinému, než uživatelům s Windows telefonem – těch je přitom málo a spíše nyní pokukávají po alternativách. Místo alespoň minimální reklamy kdekoli tak WhartonBrooks (tak se jmenuje společnost, která telefon chystala) rozšířil virálně informaci o kampani na IndieGogo po webech zabývajících se Microsoftem a Windows obecně a dále telefon z marketingového pohledu neřešil. Toto nemohlo mít šanci na úspěch.

Uvidíme, jak se k celé situaci postaví mimo jiného i CEO společnosti, Greg Murphy, který sám sebe označuje za největšího fanouška telefonů s Windows. Nedivili bychom se, kdyby po tomto vyhoření zahodil svou Lumii do koše a běžel si koupit iPhone. Pokud přepneme do vážného tónu, Greg Murphy ještě před startem kampaně prohlásil, že v případě neúspěšné kampaně se bude snažit o marketingovou a finanční podporu u Microsoftu. Tak uvidíme.

Přečtěte si také:

 • Petr Vones

  Nebylo tam jediné slovo o podpoře, takže by to dopadlo jako Acer. Žádné překvapení.

 • Tomáš Němeček

  Moc tomu nerozumím…kdyby ho tady prodávala Alza, tak si ho snad i koupím, ale nebudu to posílat na nějaké gogo. Dostane vůbec Creators update? Microsoft ho v seznamu zařízení snad vůbec neuváděl.

  • Ondřej Mužný

   Vzdyt jeste ani nevysel…

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich