Jailbreak: Jak změnit písmo a ikony ve Windows 10 Mobile

Nová série Jailbreak Vám přinese pokročilé tipy a triky, které jen tak nikde jinde nenajdete!

Pokud se vám nelíbí písmo nebo ikony, které máte nastavené v mobilních Windows 10 nyní, tak podle tohoto návodu si je můžete snadno změnit! Mimochodem však pozor, že písmo lze vrátit kdykoli zpátky do původního stavu, ikony však pouze obnovou továrního nastavení, takže si jejich případnou změnu dobře rozmyslete.

Co budete potřebovat?

Interop Tools (ke stažení zde)
Doplňkové soubory pro Interop Tools (ke stažení zde)
Zapnutý vývojářský režim
Odemknuté zařízení (platí pro Lumie x50, více zde)
FontStyle (více informací zde)
Transform (více informací zde)
Aplikaci na extrahování .zip spoborů, nejlépe 8zip

Stáhneme soubory a extrahujeme je. U složky Dependencies instalujeme soubory, nejlépe přes průzkumníka souborů. U Interop Tools instalujeme certifikát a následně instalujeme appku samotnou. V menu Interop Tools klikněte na This device a v hamburger menu klikněte na Unlock. Nyní v podkategorii na Interop unlock klikneme na tlačítko Allow the installation of NDTK a restartujeme telefon.  Po restartování zapneme všechny možnosti v Interop unlock.

Interop Tools, série Jailbreak
Interop Tools, série Jailbreak

Přes průzkumníka souborů instalujeme aplikace FontStyle a Transform (instalace dlouho trvá, vyčkejte). V aplikaci FontStyle klikneme na písmo, které chceme a telefon se restartuje. V aplikaci transform klikneme na ikony a „swipneme“ z leva do prava na ikony. Až uvidíte obrázek ikon, tak klikněte na tlačítko dole a mobil se restartuje. A je to, máte nové písmo a ikony!

Přečtěte si také:

 • Kaizr

  Font nainstalovaný na L930 a dobrý. Uvidím zda se pustím do ikon

 • Kaizr

  Chválím moc tyhle podrobný návody

  • Ondřej Mužný

   Děkuji ☺👌

 • Peter Paul Johnson

  Nehodil by jste sem pls náhled těch ikon, případně i písma? Děkuji

 • luboš

  Kde najdemv IT tento Interop Unlock s tymito vsetkymi moznostami?

 • Mirdyn

  Tak na L640XL to nejde.

  • Kaizr

   jj , je to pro Lumie x50 ( jak je psaný v odkazu ) tak předpokládám, že to na x40 nejde, ale třeba se mýlím. Nemám možnost ověřit.

   • Ondřej Mužný

    Je to i pro ostatni lumie (odemknuti je v clanku) v tom odkazu je navod pro odemknuti lumie rady x50 a potrebuji vice toho zapnout.

   • Ondřej Mužný

    Jde to i pro ostatni lumie. Navod je v tomto clanku. Pro lumie rady x50 se toho musi vice zapnout viz odkaz. Odzkouseno na lumii 640

    • Mirdyn

     Se omlouvám, jsem totální trubka, jak mám zvětšené písmo tak jsem měl tlačítka na té úvodní stránce mimo obrazovku a nemohl jsem tedy zmáčnout „next“. Vše už tedy funguje skvěle 🙂 Docela by bodlo pohrát si i z barvama textu.

 • Honza

  Dobrý den, vlastním telefon Mic. Lum. 535 předpokládám, že nepatří do lumii x50. V pořádku zmáčknu tlačítko Allow the installation of NDTK a restartuju telefon. Po spuštění aplikace interop.. jdu zpět do Unlock a nejde nic zaškrtnout, vždy se to zaškrtnuté políčko jakoby vypne, svítí tam je to RestoreNDTSvc. Díky za rady 🙂

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich