Jailbreak: Jak zapnout PC mód ve Windows 10 Mobile

Nová série Jailbreak Vám přinese pokročilé tipy a triky, které jen tak nikde jinde nenajdete!

Pokud chcete, aby v telefonu byly aplikace více podobné PC designu, tak zkuste tento návod – z Vašeho telefonu se pak skutečně stane takový malý osobní počítač. Pro představu, takto vypadá na telefonu s PC módem standardní obchod Windows Store.

Jailbreak: PC Mode
Jailbreak: PC Mode

Co budete potřebovat?
Odemklé Windows zařízení (pokračujte ve čtení, u Lumií řady x50 jsme návod sepsali zde)
Zaplý vývojářský mod (Nastavení -> Zabezpečení a aktualizace -> Pro vývojáře)
Aplikaci Interoop Tools (ke stažení)
Doplňkové soubory Interop Tools (ke stažení)

Stáhneme aplikaci Interop Tools a její doplňkové soubory a extrahujeme je například přes aplikaci 8zip. Přes průzkumníka souborů instalujeme nejprve doplňkové soubory a až pak samotnou aplikaci Interop Tools.

Aplikaci Interop tools otevřeme, klikneme na This device a v hamburger najdeme kategorii Unlock -> Interop unlock. Podkategorii Interop unlock otevřeme a stiskneme tlačítko Allow the installation of NDTK on any device a telefon restartujeme. Po restartu zapneme ostatní možnosti v Interop unlock – viz obrázek.

Interop Tools, série Jailbreak
Interop Tools, série Jailbreak

V hamburger menu klikneme na Registry -> Registry browser. Přejdeme na cestu: HKLM/system/pIatform/devicetargetinginfo/phonemanufacturermodelname/, změníme value na RM-938_1000 a telefon restartujeme. A to je vše. Nyní máte všechny aplikace v PC módu!


Web WindowsApps.cz nenese žádnou odpovědnost za návody, které jsou popsány v nové sérii Jailbreak. Všechny postupy byly ozkoušeny, nicméně vzhledem k povaze změn je možné, že Vaše zařízení bude změny přijímat odlišným způsobem. Za novou sérii Jailbreak děkujeme autorovi Ondrovi Mužnému. 

Přečtěte si také:

  • Mirdyn

    POZOR ! Pro vyhledání aktualizací je nutné vrátit registr na původní hodnotu, jinak funguje skvěle.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain