Jailbreak: Jak mít vlastní barvu ve Windows 10 Mobile

Nová série Jailbreak Vám přinese pokročilé tipy a triky, které jen tak nikde jinde nenajdete!

Určitě víte, že v Nastavení na mobilních desítkách jsou jen některé typy barev. Proto Vám ukážeme, jak mít nejen vlastní barvu, ale také, jak nastavit automatický výběr barvy z tapety, automatickou změnu barvy nebo možnost zobrazení a výběr světlého a tmavého tématu. Co budete potřebovat?

Odemknuté Windows zařízení (návod pro Lumie řady x50 v tomto článku, ostatní pokračujte dále)
Interop Tools (odkaz ke stažení)
Doplňkové soubory pro Interop Tools (odkaz ke stažení)
DHT Personalization (odkaz ke stažení)
Doplňkové soubory pro DHT Personalization (odkaz ke stažení)
Zapnutý vývojářský režim

Soubory extrahujeme (nejlépe přes 8zip), instalujeme přes průzkumníka souborů a čekáme, než se soubory nainstalují. Otevřeme Interop tools, klikneme na This device a otevřeme hamburger menu. V hamburger menu klikneme na Unlock a potom na Interop unlock. V Interop unlock klikneme na tlačítko Allow the installation of NDTK on all devices a restartujeme telefon.

Poté zapneme všechny možnosti v Interop unlock (pokud cokoli nepůjde, tak zapínejte z dola, viz obrázek). Otevřeme aplikaci DHTPersonalization. Nyní si vyberte co chcete – změnit barvu > Vybereme barvu a klikneme na tlačítko Set accent. Měnit automaticky barvu > Vybereme si barvy a u každé klikneme na tlačítko Add to queue. Poté klikneme na Change accent color automatically a následně si vybereme čas, kdy by se měla barva měnit. Vybrat barvu z pozadí > Klikneme na Change accent color based on wallpaper.

Interop Tools, série Jailbreak
Interop Tools, série Jailbreak

Dávejte také pozor, aplikace má bug. Pakliže aplikaci nevypnete přes multitasking, tak bude měnit barvu. Proto se ujištěte, že máte vypnutou možnost Change accent color automatically a dále také ukončenou aplikaci přes multitasking. Závěrem, budu moc rád, pokud mě budete sledovat na Twitteru @Ondrej_Muzny.


Web WindowsApps.cz nenese žádnou odpovědnost za návody, které jsou popsány v nové sérii Jailbreak. Všechny postupy byly ozkoušeny, nicméně vzhledem k povaze změn je možné, že Vaše zařízení bude změny přijímat odlišným způsobem. Za novou sérii Jailbreak děkujeme autorovi Ondrovi Mužnému. 

Přečtěte si také:

  • Peter Paul Johnson

    prosím o návod – nebo jako námět – vypnutí podsvícení navigačních kláves (když zapnu spořič baterie, tak se sice vypnou, ale současně se vypne bohužel i glance screen).

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain