Jailbreak: Jak mít víc dlaždic v menu Start?

Nová série Jailbreak Vám přinese pokročilé tipy a triky, které jen tak nikde jinde nenajdete!

Pokud si chcete pohrát se Startem, potom využijte náš nový návod a připněte si na startovací obrazovku větší počet dlaždic. Samozřejmě je přitom potřeba brát v úvahu velikost displeje u Vašeho zařízení, na čtyřpalcovém telefonu asi větší počet dlaždic není zrovna potřebný. Co budete každopádně potřebovat?

Interop Tools (ke stažení)
Doplňkové soubory pro Interop Tools (ke stažení)
Zapnutý vývojářský režim
Odemknuté zařízení s OS Windows (viz tento návod, pro zařízení mimo sérii x50 pokačujte ve čtení dále)
WP Teaker (ke stažení, pro PC)
Windows Phone 8.0 SDK Lite (ke stažení, pro PC)

Stáhneme soubory a extrahujeme je (například pomocí 8zip). U složky Dependencies instalujeme soubory, nejlépe přes průzkumníka souborů. V Interop Tools instalujeme certifikát a instalujeme následně appku samotnou. V menu Interop tools klikněte na This device, v hamburger menu klikněte na Unlock a poté na podkategorii Interop unlock. V Interop unlock klikneme na tlačítko Allow the installation of NDTK on any device a restartujeme telefon. Po restartování zapněte všechny ostatní možnosti v Interop unlock.

Interop Tools, série Jailbreak
Interop Tools, série Jailbreak

Na počítači otevřeme program Windows phone application deployment 8.1 (program vznikl z instalace windows phone 8.0 SDK) a instalujeme aplikaci WPTweaker_Release_ARM_1.4.3 .xap (instalace docela dlouho trvá, počkejte v menu aplikací ve startu). Po instalaci otevřeme aplikaci a klikneme na tlačítko Web update (dole, vypadá jako dvě šipky) a počkáme.

Potom přejdeme swipem na kategorii User interface a jdeme dolů, dokud nenajdeme podkategorii Start Screen Tweak. Tam si vybereme kolik dlaždic chceme mít (1 normální dlaždice se skládá z dvou malých). Následně nás aplikace vyzve k restartu telefonu a sama se zavře. Restartujeme tedy telefon a pokud se vše podaří, na ploše se Vám vytvoří více místa pro dlaždice!

Pokud máte zájem, sledujte můj Twitter


Web WindowsApps.cz nenese žádnou odpovědnost za návody, které jsou popsány v nové sérii Jailbreak. Všechny postupy byly ozkoušeny, nicméně vzhledem k povaze změn je možné, že Vaše zařízení bude změny přijímat odlišným způsobem. Za novou sérii Jailbreak děkujeme autorovi Ondrovi Mužnému. 

Přečtěte si také:

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich