Insideři, už jste vyzkoušeli OneDrive OnDemand?

Nástupce oblíbené funkce OneDrive Placeholders z Windows 8 již běží na testovacích buildech.

Pokud Váš počítač běží na buildu 16215 (a potenciálně vyšším), můžete si vyzkoušet zajímavou a velmi žádanou funkci OneDrive OnDemand, která byla oznámena už pěkných pár měsíců zpět a původně se měla objevit spolu s vydáním Creators Update. Microsoft však tuto funkci do velké aktualizace ještě nestihl a proto se objevila až o několik týdnů později. Pro všechny uživatele mimo program Insider pak bude dostupná na podzim (září, říjen) spolu s vydáním Fall Creators Update. Pokud byste chtěli funkci vyzkoušet už nyní, stačí si stáhnout OneDrive pomocí tohoto odkazu – musíte přitom splňovat výše uvedené o verzi buildu.

Funkce OnDemand je založena na tom, že přidá zástupce souborů z Vašeho úložiště OneDrive i bez toho, aniž by tyto soubory byly reálně v počítači. Pro tento účel vznikly tři ikony, které informují uživatele o stavu souborů.

První obrázek značí, že soubor je dostupný pouze online. Soubory nejsou fyzicky zastoupené na disku a lze je otevřít pouze v případě, že je Vaše zařízení online. Používáním se myslí nejprve jejich stažení na disk.

Druhá ikonka značí tzv. lokálně dostupné soubory. Tyto soubory otevřením stáhnete, po zavření však opět dochází k jejich vymazání. Reálně tak zabírají místo na disku jen po tu dobu, co s nimi aktivně pracujete.

Poslední ikona pak značí, že soubor je plnohodnotně stažen v počítači, může se s ním kdykoli pracovat a po celou dobu, i mimo aktivní používání, zabírá místo současně na OneDrive i na pevném disku zařízení.

(zdroj)

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich