iFixit: Surface Laptop je neopravitelný

Panos Panay se nechal unést designem a vytvořil pro servisy neopravitelné monstrum plné lepidla.

Když si experti z iFixit zakoupili Surface Laptop s tím, že jej oznámkují na stupnici od jedné do deseti (desítka je nejlepší) z hlediska možnosti jej opravit, dostalo se jim „něco, co opravdu nečekali“. Surface Laptop se totiž dle nich neopravitelný a na stupnici 1-10 si vysloužil známku nula – což je mimochodem poměrně vtipné.

Do útrob notebooku se podle všeho nedá normálně dostat, prakticky jej totiž nedrží pohromadě žádné šroubky. Jediný důvod, proč zařízení drží pohromadě, je tuna lepidla, kterým je notebook naprosto celý oblepen. Dokonce i v případě, že se Vám pokazí byť jen obyčejná paměť RAM nebo baterie, se nelze ke komponentům konvenčně dostat a když už tedy pomocí nože místa dosáhnete, kupříkladu RAM je připájena přímo na základní desku.

Jedinou možností je rozřezat potah Alcantara
Jedinou možností je rozřezat potah Alcantara

Vtipná je také informace, že pro výměnu obyčejného konektoru pro sluchátka je potřeba odstranit displej, následně základní desku a nakonec ještě celé chlazení. To už si jeden snad i rozmyslí. Šance na navrácení do původního stavu je poté prý prakticky nulová.

Na stránky iFixit a kompletní rozbor se můžete podívat zde, pokud máte zájem, experti si připravili i video, jak taková oprava může teoreticky probíhat. Podle všeho je však v případě poruchy jedinou možností výměna celého zařízení za nové.

Přečtěte si také:

  • Pišta Hufnágl

    Tak to bych se modlil, aby se mi na tom za rok a jedenáct měsíců něco pokazilo – a šup novej kousek. 🙂

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich