Hra Star Wars: Commander končí s Windows

Po sérii dobrých zpráv jedna špatná.

Windows Store zažívá aktuálně nebývalé úspěšné časy, v posledních dnech se na něm objevuje spoustu nových a zajímavých aplikací, jako třeba včerejší oficiální SoundCloud. Proto je trochu překvapivé, že v tuto dobu se Store na Windows končí hra Star Wars: Commander. Pokud hru hrajete, 30.června bude poslední den, kdy ji bude možné spustit.

Oficiální stanovisko společnosti Disney, která za hrou stojí, je velmi strohé. „Všechny Windows verze hry Star Wars: Commander nebudou nadále hratelné po 30.červnu 2017. Těší nás Váš zájem o hru a děkujeme za hraní.“ Překvapením je, že hra je nadále podporována nejen na iOS a Androidu, ale také na Facebooku a Amazon Fire. Windows bohužel vypadává, důvodem je neoficiálně nízký zájem o hru z prostředí Hvězdných válek – zde však opravdový důvod není zcela jasný.

Hru si stále ještě můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu z Windows Store, nicméně stažení a rozehrání již v tuto dobu prakticky ztrácí význam. Na Store má hra mimochodem 64000 hodnocení s výslednou známkou 4.2, takže lze těžko usuzovat, zda se skutečně může řadit mezi celkově neúspěšné projekty a co je pravým důvodem pro její stažení.

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain