Headsety od Aceru a HP jdou do předprodeje

Na konferenci Build 2017 bylo ohlášeno, že dva výrobci headsetu pro hybridní realitu již dokončili své práce.

Headsety pro podporu rozšířené a virtuální reality (Microsoft sám ji nazývá jako hybridní) byly avizovány už na konferenci v loňském roce, nakonec se však práce poněkud zpomalily a první dva výrobci jsou připraveni na vypuštění až nyní. Lépe řečeno až toto léto, už nyní jsou však možné předobjednávky těchto zařízení z amerického a kanadského Store.

Jsou jimi HP a Acer a obě společnosti připravili celkem zajímavé ceny – Acer můžete předobjednat za 299 a HP za 329 dolarů (7500 respektive zhruba 8200 korun). Spolu s tím představil sám Microsoft i unikátní ovladač pro lepší práci v hybridní realitě (viz video) který minimálně na videu působí opravdu impozantně. V případě koupě bundlu i včetně tohoto ovladače se pak cena vyšplhá na stále ještě slušných 399 dolarů (necelých 10 000 korun).

Obě zařízení obsahují displej o rozlišení 1440 x 1440 bodů, 95° zorné pole, 90Hz refresh rate, podporu jacku pro sluchátka či 4 metrový kabel. Obě zařízení jsou tak prakticky stejné, minimálně výbavou, rozhodnout mezi nimi se tak budete muset zejména podle vzhledu samotného headsetu či nákloností k té či oné značce.

Pro správnou funkčnost nicméně potřebujete velmi moderní počítač běžící alespoň na Intel Core i7 (AMD Ryzen 7 1700), grafické kartě NVidia GTX 980/1060 (AMD Radeon RX 480) a nejlépe 16 GB RAM. K běhu je také potřeba více jak 10 GB volného místa na disku a USB 3.0 či Bluetooth čtvrté generace.

Přečtěte si také:

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain