Harman Kardon’s představil reproduktor s Cortanou

Microsoft tedy (zatím) nechystá vlastní zařízení, výrobu ponechá na jiných výrobcích.

Očekávali jste, že Microsoft vypustí jako reakci na například Amazon Echo nebo Google Home vlastní reproduktor/mikrofon s Cortanou? Měli jste pravdu, ale jen částečně. Výrobu tohoto zařízení totiž ponechal na jiných výrobcích a jako první tak představuje toto zařízení společnost Harman Kardon’s. Přesto je stále ještě možné, že „hmatatelná Cortana“ vyjde i pod křídly Microsoftu, už na konci května nás totiž čeká velká konference, na které ohlásí Microsoft zcela nový hardware – a je teoreticky možné, že nás čeká i právě toto zařízení, ačkoli tomu zatím mnoho nenasvědčuje.

Harman Kardon's Invoke
Harman Kardon’s Invoke

Tzv. Harman Kardon’s Invoke, jak zní plný názor reproduktoru, je opravdu špičkové zařízení, minimálně v daném segmentu. Tomu nasvědčuje i vzhled, který rozhodně nepůsobí nikterak levně, naopak. Kromě Cortany obsahuje také integrovaný Skype. Bohužel si ho v České republice zrovna neužijeme a Cortana v češtině je stále v nedohlednu.

Zařízení obsahuje špičkový zvuk, o který se starají tři výškové a tři basové reproduktory. To vše je doplněno o dva pasivní reproduktory a schopnost vysílat zvuk v 360 stupních. Dále má v sobě Harman Kardon’s Invoke integrovaný také Smart Home Control pro kontrolu chytré domácnosti a Sonique Far-Field Voice pro rozpoznávání hlasu.

Zařízení Harman Kardon's Invoke
Harman Kardon’s Invoke

Prodej bude spuštěn už na podzim, bohužel však (zatím) výhradně ve Spojených státech, ve dvou barevných variantách. Cena pravděpodobně nebude úplně nízká a spekuluje se o ceně mezi 5 až 10 tisících korun. Teď ještě tu Cortanu, že?

Přečtěte si také:

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain