Facebook a Messeneger dostaly zrychlující update – nepomohl

Facebook se rozhodl bojovat se špatnou pověstí na Windows a pracuje na zrychlení svých aplikací. Zatím se mu to ale nedaří.

Používat Facebook a ozvlášť pak Messenger na zařízeních s Windows 10 není určeno pro choleriky. Osobně mám sice ozkoušeno, že v případě SSD disku na Vašem počítači se spouštění výrazně zrychlí (bavíme se tu o 3-4 vteřinách maximálně), nicméně u běžnějších počítačů a tabletů je situace už několik let stejná – Facebook a Messenger na Windows prostě nejsou dobré aplikace.

Je proto dobře, že se ve Facebooku konečně rozhodli s tím něco dělat. A prvními vlaštovkami jsou nové updaty pro obě aplikace. Nemá smysl přitom upozorňovat na označení verzí – v oficiálním changelogu se hovoří o verzi 117.931.xx, nicméně na aktuálním počítači figuruje u Messengeru již verze 117.956.xx. S verzováním je u Facebooku i Messengeru dlouhodobě velký problém, protože každý má prostě něco jiného.

Update by měl „výrazně zrychlit spouštění aplikací“ – proto jsem rychlost otestoval. Na počítači s SSD diskem a 8GB RAM skutečně není problém. Facebook naběhl za tři a Messenger dokonce za necelé tři vteřiny. Na druhém počítači s HDD a 6GB RAM naběhl Facebook za 36 a Messenger za 28 vteřin. Ponechám to bez komentáře.

Dalšími novinkami těchto updatů se kromě jiného stala vyhledávací linka pro dohledání osob, možnost prohlížení obrázků včetně formátu .gif a videí v plném rozlišení a úprava vzhledu aplikace v profilech včetně celkové změny fontu.

Přečtěte si také:

  • Petr Vones

    To musí souviset s něčím jiným. Podívejte se v Task Manageru kolik si to alokuje VM a jaké je vytížení diskových I/O operací při startu. To přece není možné, ale to bylo několik giga … i když u takové hrůzy jako Facebook 🙂

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich