Exkluzivně: Mapy.cz chystají novou aplikaci

Seznamácké Mapy.cz se prozatím budou soustředit jen na počítače s Windows 10.

Blížící se konec podpory pro apliace na bázi Silverlight, vzestupná tendence Windows Store, který v posledních týdnech láká i velké vývojáře nebo prostě jen zájem o co největší rozšíření své aplikace. Seznam chystá vydat v blízké, leč v zatím nespecifikované době svou vlastní aplikaci Mapy.cz.

Mapovou aplikaci od Seznamu sice už ve Store najdeme, funguje však bohužel jen na mobilních telefonech a už při samotném pohledu na appku je jasné, že se nejedná zrovna o modernu. Aplikace vychází z několik let starého designu, přesněji je primárně určena pro starší mobilní osmičky. Otázka na Mapy.cz tak byla jasná – chystá se nějaká novější aplikace, která by v době ne moc dobrého stavu defaultních Map od Microsoftu byla zcela jistě velmi kladně přijata?

zdroj: WindowsApps.cz
zdroj: WindowsApps.cz

Seznam tak počítá, že by v budoucnu mohl vytvořit aplikaci i pro mobilní telefony, jak však vtipně poznamenává, až se nějaké telefony s Windows budou vyrábět, pak se zasoustředí i na ně. Uvidíme, kdy (a zda vůbec) se tak stane. Stejnou zprávu mimochodem před pár dny postoval na našem webu i uživatel Ajemgut, kterému za jeho příspěvek děkujeme – komunikace je k nalezení v komentářích pod následujícím článkem.

Pozn. Článek je zařazen do série #aplikacenawindows, ve kterém jsme hledali odpovědi na otázku, zda se pro Windows 10 Mobile chystají nové aplikace od převážně českých vývojářů. Všechny články na toto téma najdete v odkaze nebo pod tagem aplikacenawindows.

Přečtěte si také:

 • Petr Vones

  To nedává smysl. Pokud půjde o UWP aplikaci, nic jiného by smysl nedávalo, tak ta bude samozřejmě pro oboje.

  • Karel Kahovec

   No, to je otázka. UWP mohou být pro víceméně libovolnou podmnožinu z Windows 10, Windows 10 Mobile, Surface Hub a XBox.

   • Ajemgut

    Předpokládám ale, že nová zařízení budou schopna instalace aplikací pro PC a těm současným zůstane Silverlight. Dávalo by to smysl, pokud se bude jednat o stejný systém pouze s přizpůsobeným prostředím.

    • Petr Vones

     Vytvářet dnes ale klasickou desktop aplikaci pro Windows (nejen 10) je právě to, co nedává vůbec smysl.

    • Karel Kahovec

     Pokud ze Storu zmizí aplikace pro Windows Phone 8.x, bude nám brzo houby platné, že je naše telefony umí.

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain