Evernote končí s Windows telefony

Smutná zpráva pro všechny, kteří na svém telefonu využívají služeb aplikace Evernote.

Evernote jednoznačně ukazuje, kam míří vývoj systému Windows 10. Dle slov vývojářů jsou totiž připraveni dlouhodobě podporovat aplikaci pro plnohodnotné desítky, bohužel jim však už nezbývá čas ani chuť starat se o aplikaci pro desítky mobilní. Z tohoto důvodu se rozhodli ukončit nejen vývoj celé aplikace, současně ale dojde ke stažení Evernote ze Store (pro telefony).

Od 29.6. přestáváme podporovat aplikaci Evernote pro Windows telefony a telefony s OS Blackberry. Pokud aktuálně využíváte naší aplikaci, můžete tak činit i po tomto datu. Současně však nebude aplikace nadále podporována, aktualizována a současně dojde ke stažení aplikace z Obchodů.“

Na změnu Evernote tak máte pouhé dva dny, současně jak bylo v prohlášení řečeno, aplikace Vám může v telefonu zůstat a čistě teoreticky ji můžete používat ještě několik let. Je však důležité si uvědomit, že v případě odinstalace aplikace již nebude možné si aplikaci znovu stáhnout. Jakožto alternativa se pak nabízí jednoznačně OneNote. Nezbývá než doufat, že to Microsoft myslí s budoucími mobilními zařízeními na bázi plnohodnotných Windows 10 vážně, neboť zatímco Store pro tuto hlavní odnož se úspěšně plní, ten mobilní se aktuálně nachází ve stádiu blízké smrti.

Přečtěte si také:

  • Karel Kahovec

    Inu, všichni, kdo ještě používají Evernote, měli již dávno přejít na OneNote… teď mají šanci.

  • Martin

    Dnes jsem si přečetl zprávu v aplikaci Portmonka ( správa věrnostních kartiček), že také končí s Windows 😭

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich