Cloudové úložiště Mega pracuje na univerzální aplikaci

Kromě OneDrive a Dropbox si budete moci vybrat další cloudovou alternativu.

Aplikace Mega už na Store sice je, nejedná se však o nějakou modernu. To se má však brzy změnit a do Store má zamířit univerzální aplikace primárně určena pro počítače s Windows 10. Mega nabízí oproti konkurenci velmi silné zabezpečení souborů – ačkoli jde paradoxně o moderního nástupce dříve viry protkaného, ne moc bezpečného a spíše ilegálního úložiště Megaupload a také těžko napodobitelná velikost 50 GB ve verzi zdarma.

Úložiště Mega
Mega

Aktuálně se vývoj nachází někde mezi alfa a beta verzí a prozatím není jasné, kdy bude aplikace vypuštěna pro veřejnost. Důležité je, že se Mega chystá na velký útok na primární OneDrive a bude tak obsahovat funkce, které jsou k dostání u jiných propracovaných univerzálních aplikací (notifikace, Cortana…). Bude například možné nastavit automatické zálohování do tohoto cloudového úložiště a ačkoli bude primární využití na počítačích, chystá se také verze pro mobilní telefony (a dost možná i Xbox), přesně tak, jak si v Microsoftu představují univerzální aplikaci.

Úložiště Mega
Mega

Vývojáři dokonce dávají všem možnost zúčastnit se testování aplikace. Stačí napsat na email uwp.alpha@mega.nz email s předmětem Beta Tester a sdělit krátké důvody Vašeho testování. Následně by Vám měla být zaslána zatím neveřejná aplikace určená k testování. Mimochodem, vývojáři již tuto appku dokonce i přidali na Store, prozatím však pochopitelně nelze stáhnout.

Přečtěte si také:

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde