Na čínské stránce se objevily informace k Surface Mobile

Zapomeňte na Surface Phone, dle úniku přijde Surface Mobile.

Aktualizace 7.6.2017: Podle posledních zpráv nebude funkce pro promítání vyžadovat externí monitor, ale bude se jednat o klasickou promítačku, kterou bude možné promítat například na zeď.

Jeden z nejznámějších leakerů WalkingCat sdílel na Twitter velmi zajímavé informace z čínských stránek, které se týkají zařízení nebo skupiny zařízení nazvané Microsoft Surface Mobile. Podobných informací se objevilo v minulosti už několik, konkrétně WalkingCat se však ve svých únicích velmi málokdy plete a informace, které teto twitterový uživatel „krade“, se ve většině případů vyplní.

Pokud využijete překladač, objeví se hned několik zajímavých informací, které odkazují (nebo se o to snaží) na to, že se jedná o informační leták přímo od Microsoftu a nikoli od třetí strany. Jako první zaujme samotný název Surface Mobile – nikoli Phone. V tomto případě by však zvolený název jednoznačně dával větší smysl – Microsoft se totiž snaží přesvědčit uživatele, že telefony (Phones) jsou, či spíše řečeno brzy budou, mrtvé.

Dále je v textu uvedeno, že mobilní Surface bude podporovat unikátní stylus, bude poháněn Snapdragon procesorem a bude obsahovat jakýsi zadní stojánek, který bude možné nastavit až do úrovně 185° vzhledem k povrchu – stejným parametrem se chlubí Surface Studio a nově i Surface Pro. Nesmírně zajímavě pak vypadá zpráva, že zařízení bude obsahovat unikátní technologii promítání do režimu Continuum. Mělo by se jednat o jakýsi projektor, který bezdrátově vytvoří Continuum režim na externím monitoru. Výdrž baterie v tomto módě by měla dosahovat zhruba jedné hodiny – velmi pravděpodobně tak vše půjde zapojit i klasickou cestou.

Nejistota panuje nad názvy Surface Peking a Surface Slavonia. Neví se, zda se jedná o kódové označení telefonů, docku pro Continuum, stylusu, či čehokoli jiného. Zmíněn je pak také Project Andromeda, o kterém si můžete dočíst třeba zde. Ve zkratce Projekt Andromeda znamená sjednocení operačního systému na různých zařízeních, s čímž souvisí včera ukázané rozhraní CShell.

V poslední době se na veřejnosti ukazuje jedna zajímavá novinka za druhou a vypadá to, že se snad brzy dočkáme nějaké oficiální, či alespoň ještě důvěryhodnější zprávy. Na druhou stranu jak již bylo řečeno, WalkingCat má v informačním světě dost velké jméno.

(zdroj)

Přečtěte si také:

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich