Chcete se zasmát? Koukněte se, jak vyváděl Steve Ballmer

Steve Ballmer byl výkonným ředitelem Microsoftu v letech 2000 – 2014. A za tu dobu se uměl rozpálit.

Bill Gates, Paul Allen, John Thompson, Steve Ballmer, Satya Nadella. Pět klíčových mužů historie Microsoftu, kteři nejvíce definovali, jakým směrem se bude Microsoft a zejména v první částu pak operační systém Windows dále ubírat. Ten čtvrtý jmenovaný to uměl opravdu pořádně rozjet a ačkoli za dobu jeho vedení (2000-2014) udělal Microsoft mnoho klíčových a důležitých rozhodnutí (a kromě několika špatných i spoustu opravdu dobrých, na která by se rozhodně nemělo zapomínat), Steve Ballmer bývával označován po celých čtrnáct let za muže, který není tak úplně na svém místě.

Nechceme soudit, zda byl Ballmer zrovna tím mužem, který se měl stát po Bill Gatesovi nejdůležitějším člověkem Microsoftu, sestřih některých jeho scén je však s odstupem času opravdu úsměvný. Mimochodem, poslední zaznamenáníhodné vystoupení Steve Ballmera se datuje ke konci roku 2013, kdy se na pódiu při svém loučení s Microsoftem emotivně rozbrečel. To je však už jiný příběh – podívejte se ale určitě na sestřih slavných scén tohoto emotivního a trochu šíleného bývalého výkonného ředitele. A na úplný závěr ještě poznámka – dost možná nejčastějším slovem v diskusi pod videem je slovo kokain. S nadsázkou to hovoří tak nějak za vše.

Přečtěte si také:

 • aod

  no porad lepsi, nez ten idiot, co je tam ted

  • Raven

   Tak Nadellovi se nedá upříst, že jeho vedení je mnohem jistější, než které měl Ballmer. Nadella se něčeho drží a za tím jde, což se nám sice nemusí líbit vzhledem k tomu, že přitom občas jaksi zapomíná na koncové zákazníky, ale úspěch s tím má a určitě i mít do budoucna bude (viz virt.realita nebo AI, který budou hrát v budoucnu obří roli).

   Ballmera si pamatuju jako absolutního magora, kterej tuhle vydal Visty, pak si to rozmyslel, pak za něj vyšli super sedmičky, pak najednou střih, změna, máme tu osmičky, který jsou podle mě uplně ten největší brak, co kdy ms vydal (nepočítám 8.1), pak tuhle koupil Nokie, tuhle je pak zase nechtěl… To vedení bylo opravdu jak u člověka na drogách, protože všechno záviselo na tom, jak se vyspí. Žádná koncepce, nic. A mimochodem, video, jak se vysmál prvnímu iphonu, doporučuju taky. Tehdy to definovalo rozdíl mezi ním a Jobsem – buran a génius. Teď je to přece jen o něčem jinym.

  • Pavel Máca

   Ten idiot, co je tam teď, má nejlepší výsledky (obrat, zisk a cena akcií) za posledních 20 let.

   • aod

    To je výhodné pro ně, ale to nás nezajímá. A co se tyká věcí pro uživatele, tak šlo všechno do háje.

 • Raven

  Slovo kokain je v tomhle případě opravdu přesné 🙂

 • Pingback: Steve Ballmer: "Bylo chybou, že se Microsoft nezaměřil na hardware dřív" | WindowsApps.cz()

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain