V Česku asi Windows 10 S neuspěje – omezuje Google

Výchozí prohlížeč vždy jen Microsoft Edge, vyhledávač pouze a jen Bing.

Na úkor Windows 10 S vylezl jeden z prvních poměrně vážných důvodů, proč nebude mít velmi pravděpodobně úspěch – alespoň ne zde, ve střední (a jinde v) Evropě. Fakt, že si na strojích s tímto systémem nebudete moci změnit primární prohlížeč, je takřka všem zřejmý – půjde však stáhnout určité více či spíše méně povedené náhražky z Windows Store. Ani kupříkladu Monument Browser, který je však mimochodem pro práci na desktopu dost nevhodný, nepůjde nastavit jako primární prohlížeč. Na druhou stranu s Edge se pracovat dá, není to zlý prohlížeč.

Mnohem větší problém je však nad nemožností změnit výchozí vyhledávač. Tím je napevno nastaven Bing a upřímně, ten zde příliš použítelný není. Pokud se Microsoft nerozhodne povolit další vyhledávače (Seznam, Google…), pak se rozhodně neprosadí ani ve školství, kam Microsoft míří. Opět se tím tak trochu potvrzuje velké zaslepení Microsoftu Spojenými státy – tam totiž Bing funguje bez sebemenšího problému a jeho kvality dosahují v klidu kvalit Google. V Evropě, Asii a jinde je to ale trochu jiná písnička. Škoda, Windows 10 S se tímto krokem sám potápí.

Přečtěte si také:

 • Pag3man

  Docela nudný furt vypisovat google.cz nez si to nastavit jednou a potom psát do url jen co potřebuješ

  • aod

   Pokud to tak nutně potřebuješ, dáš si to jako domovskou stranku nebo záložku. Lidi, přece nejste tak úplně neschopní, líní a zdegenerovaní.

   • freekarol

    To je jako obhajoba? Je to problém MS, že se tváří jako Apple, ale mění nastavení tak, že si ho dokážou podle sebe upravit jen ti, kteří se umí hrabat v registru či gpeditu…

 • Pag3man

  Třeba Microsoft chce zlepšit bing na úplnou použivatelnost…. Jinak by asi chudák cortana nic nevěděla…. I když to se nestane….

 • Petr Nau

  nastavit to samo sebou lze, podobně jako v edge na Lumiích… nejde to standardní cestou, ale fligna na to je… takže planá obava

 • Pingback: Reportáž: Zúčastnili jsme se Windows Insider Meet-up (2/2) | WindowsApps.cz()

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich