Build 2017: Vrací se funkce OneDrive Placeholders

OneDrive Placeholders se vrací pod názvem OneDrive Files On-Demand.

Funkce známá spíše pod názvem Placeholders se měla objevit již v Creators Update, nicméně Microsoft změnu nestihl a proto ji přesunul až do dalšího velkého updatu. Její oznámení tak není velkým překvapením, přesto určitě potěší.

O co konkrétně se jedná? Uživatelé, kteří využívají OneDrive, mohou vidět všechny soubory či složky na disku, nicméně ty se tam fyzicky nenacházejí – jedná se pouze o udržovaný přehled pro offline přístup. Tato funkce byla dostupná na starších osmičkách, v desítkách však z celkem nepochopitelných důvodů zmizela. V tomto případě se tak nejedná o zcela novou funkci, spíš návrat po letech.

Na disku se Vám tak budou zobrazovat všechny soubory a složky z Vašeho OneDrive, ačkoli v počítači reálně nebudou. Pokud budete chtít nějaký soubor otevřít, spustí se na pozadí OneDrive a otevře náhled – například u fotografií přímo z webové služby. To samé platí i pro větší soubory, jednoduše bude vše fungovat jakýmsi streamováním z OneDrive.

To bude mít za následek ušetření místa na Vašem harddisku – například všechny fotografie si totiž budete moci teoreticky uložit na OneDrive a následně je procházet i bez toho, aby byly stažené ve Vašem počítači. Funkce OnDemand bude dostupná nejen pro OneDrive, ale také SharePoint Online a ve Windows 10 by se měla objevit spolu s Fall Creators Update v září.

Přečtěte si také:

„Čas si vymysleli lidé, aby věděli, od kdy do kdy a co za to.“ Jan Werich