Build 2017: Redstone 3 ponese název Fall Creators Update

Microsoft se rozhodl následující update pojmenovat po vzoru toho předchozího.

Ačkoli se zprvu očekávalo, že Redstone 3 ponese ve výsledku název Education’s Update, ukázalo se, že tomu tak není. Třetí Redstone (pracovní název) se totiž bude jmenovat Fall Creators Update. Microsoft to před několika okamžiky ohlásil na druhé konferenci Build 2017.

Co bude základem pro Fall Creators Update? Za prvé, lepší sdílení a spolupráce mezi počítačem s Windows 10 a dalšími zařízeními, vylepšený Store respektive spoustu nových aplikací, nový Neon (který se bude jmenovat jinak, více informací přineseme v dalším článku) a samozřejmě i další posun v otázce takzvané hybridní reality, jak sám Microsoft nazývá takzvanou augmentovanou či rozšířenou realitu.

Microsoft se pomocí Fall Creators Update bude snažit o další velké vylepšení Windows 10 a dle ohlášených informací by se mu to skutečně mělo podařit, novinek je totiž celá řada. Mimochodem, abychom předešli otázkám – Fall Creators Update bude k dispozici velmi pravděpodobně pouze pro počítače a tablety s Windows 10 (minimálně Microsoft z komunikace téměř zcela vynechal systém Windows 10 Mobile) a pro běžné uživatele by se měl objevit v září 2017. Pokud máte zájem o testování nově příchozích funkcí, můžete se zapojit do programu Windows Insider, kteří část z novinek, včetně Neonu, testují již nyní.

Přečtěte si také:

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich