Build 2017: Příjemná možnost Ctrl+C a Ctrl+V mezi zařízeními

Kdo kdy někdy nepřemýšlel nad touto drobností?

Jen si to představte. Na počítači si zkopírujete text, vezmete do ruky telefon a vložíte. Komu by se někdy nechtělo něco podobného udělat, ale musel to řešit složitější cestou? Microsoftu by se v následujícím Fall Creators Update mělo podařit tuto na první pohled jednoduchou, ale ve výsledku poměrně technicky složitou maličkost, do Windows 10 přidat.

Může za to i klávesnice Swype – tu přitom můžete využívat nejen ve Windows 10 Mobile, ale také na telefonech s Androidem či iOS. Nově bude možné zapnout jakousi synchronizaci mezi klávesnicemi na různých zařízení a následně jednoduše kopírovat a vkládat napříč všemi různými zařízeními.

Novinkou také bude, že před samotným vložením si budete moci zobrazit grafické náhledy jednotlivých kopírovaných textů, ale dokonce i dokumentů či třeba obrázků, ještě před tím, než je na jiném zařízení vložíte. Samotná funkce nese název OneClip a povoluje synchronizaci mezi zařízeními v případě textů, fotografií, odkazů, obrázků nebo gifů.

 • Lukáš Zoubek

  Prezentováno na klávesnici SwiftKey.

 • Karel Kahovec

  Mezi jakými zařízeními? Kdo potřebuje kopírovat schránku z PC do herní konzole?

  • Medzi vsetkymi… xbox, pc, iPhone, android a snad w10m

   • Karel Kahovec

    W10M v podstatě končí, od Creators Update se nepřidávají nové vlastnosti, jen se opravují chyby. Počítal bych, že podzimní Redstone 3 bude poslední oficiální „verzí“ W10M, pak možná půl roku záplat a konec.

    • asi tak, preto je mozne ze w10m uz tuto funkcionalitu nedostane a logicky plny win ju bude mať automaticky v sebe.

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich