Build 2017: Aplikace Story Remix, nástupce Windows Movie Maker

Microsoft po letech nahrazuje oblíbený Windows Movie Maker aplikací Story Remix.

Story Remix bude zcela novou aplikací, která dorazí do Redstone 3, přesněji řečeno do Fall Creators Update v září tohoto roku. Pomocí této aplikace budete mít možnost vytvářet působivá alba a takzvané vzpomínky ze svých fotografií a videí. Očekává se tak silná provázanost s aplikací Fotografie, dle videí bude úzká integrace také s aplikacemi Paint 3D a samozřejmě i stejnojmennou službou Remix 3D.

Nebyla by to dnešní doba, aby následně nebylo možné vzpomínky sdílet mezi dalšími lidmi a přáteli. Storytelling také přijde na trh s již předpřipravenými zvukovými stopami a motivy, díky nimž si budete moci do svých vzpomínek přidat i působivou hudbu. Dle videa však vypadá nadějně také přímá podpora hudby a zvukových efektů z Groove.

Zajímavé a působivé také je, že své fotografie budete moci převést jednoduše do 3D modelů a následně si je přidat k již připraveným živým motivům. Samozřejmostí také je, že aplikace vyjde rovnou s podporou nového rozhraní Fluent a bude podporovat funkce chytrého pera. Story Remix více než dost připomíná dřívější velmi oblíbený nástroj Windows Movie Maker, který byl pravděpodobně jeho předlohou a po kterém uživatelé volají po celou dobu od vydání Windows 10.

 

Přečtěte si také:

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich