Build 16226 pro PC (Fast Ring) – Vylepšení Microsoft Edge

Nový build 16226 pro počítače a tablety s Windows 10 přináší mnoho nových funkcí, mezi nimi třeba i vylepšení prohlížeče Edge.

Microsoft zapracoval na prohlížeči Edge ve snaze posunout ho opět dál a zvrátit prozatím nepříznivý vývoj, kdy Internet Explorer postupně mizí ze scény a všechny prohlížeče, včetně Edge, jsou drceny prohlížečem Google Chrome.

V Edge došlo k úpravě nabídky záložek, kdy se křížek pro zavření záložky ukazuje i v případech aktuálního vyskočení okna. Vylepšení se dočkal také přesun z prohlížeče Chrome na Microsoft Edge, kdy nově lze importovat (směrem do Edge) i soubory Cookies a Nastavení.

Zajímavou funkci dostala nově Cortana, využijí ji však samozřejmě jen anglicky hovořící. Ve formátu EPUB lze nově vybrat část textu, označit ji a kliknutím na ikonu Cortany se o daném místě, osobě či třeba věci dozvědět pomocí Cortany více informací. Další novinkou jsou také psané poznámky, které můžete do formátu EPUB vpisovat přímo pomocí chytrého pera. Zlepšila se také synchronizace formátu mezi zařízeními s Windows 10, takže pokud třeba na počítači skončíte na stránce 30, na telefonu se Vám u knihy zobrazí začátek na straně 30.

Další novinkou je lepší práce s ukládáním Oblíbených položek – jednak došlo k vylepšení řazení v nabídce, druhak také můžete i zpětně upravovat nejen název, ale hlavně i samotnou url adresu oblíbené položky.

Jak je v dnešní době moderní, došlo k vylepšení nabídky emotikonů, kdy standard Windows 10 byl posunut do verze Emoji 5.0. Spolu s tím přichází velká řádka zcela nových a ještě větší počet upravených smajlíků. Kromě toho došlo také k vylepšení nového panelu pro rychlé vyvolání emotikonů, který však prozatím nefunguje v jiných regionech, než v USA. Ten si můžete mimochodem nově přepnout i do tmavého motivu.

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, ale nedal si to patentovat, a tak to teď po něm může dělat kdejakej blbec.“ Jan Werich