Build 16226 pro PC (Fast Ring) – Sonic, Fluent, kurzy měn a další

Kromě včera zmíněných tří zásadních novinek obsahuje build 16226 i další menší příjemné změny.

Nejnovější sestavení pro Fast ring přineslo novinky do prohlížeče Microsoft Edge, vylepšil funkci OneDrive Files OnDemand a v neposlední řadě vylepšil virtuální klávesnici a způsoby psaní, kdy nově je povoleno psát pomocí tahů i v českém jazyce. Není to však vše – další novinky se tak týkají například Fluent Designu nebo vylepšení zvuku.

Ve Windows 10 by se o prostorový zvuk měla postarat nová funkce Windows Sonic, ta funguje pouze v případě využívání sluchátek, samozřejmostí je nutnost podporované zvukové karty a cílového zařízení. Tato změna by do budoucna měla přinášet lepší zvuky nejen u her, ale také u aplikací – dává totiž vývojářům do rukou nový nástroj, jak zvuk správně optimalizovat a připravit pro prostorové vnímání.

Pro hráče se nově objevily dvě změny. První se týká nové stránky v Nastavení s názvem Xbox Networking, díky které je možné změřit latenci, funkčnost připojení a podobně. Druhou změnou, poměrně velkou, je možnost měření výkonu grafické karty ve správci úloh (Ctrl+Alt+Del). Již mimo sektor hráčů pak patří novinka v podobě mazání starších verzí Windows 10 přes Nastavení a integrované čištění disku. Celá tato sekce pak prošla redesignem.

Vzhledem k novému připravovaném designu celých Windows 10 s názvem Fluent (dříve Neon) se pak logicky odehrávají změny i v tomto bodě – od tohoto buildu mohou vývojáři ve svých aplikací využívat efekt Reveal. Pokud chcete, Microsoft k tomuto efektu (a ke všem ostatním) vydal speciální blog, kde funkci tohoto efektu vysvětluje nejen pro vývojáře, ale i pro běžné uživatele.

Není to vše. Lehkou designovou proměnou prošla funkce MyPeople, v Průzkumníku souborů lze nově pomocí pravého tlačítka vybrat možnost Give Access to a tím jí nasdílet další osobě, vylepšení se dočkala hybridní realita, respektive její funkčnost při stahování dat. Trochu mimo stojí pak v changelogu zmíněná aplikace Kalkulačka, která nově umí převádět kurzy měn. V tomto případě se nejedná ani tak o novinku buildu, neboť tuto funkci mohou díky aktualizaci vyzkoušet i uživatelé v produkčním sestavení.

Přečtěte si také:

„Kdyby se mužům dostávalo manželek, jakých si zasluhují, měli by zatraceně těžký život.“ Oscar Wilde