Build 16215 pro PC: Vylepšení rozhraní

Build 16215 upravil také nabídku pro sdílení Noční světlo nebo MyPeople.

Nejnovější sestavení 16215 pro PC (a tablety) v Insider okruhu Fast je opravdu velký build, který obsahuje mnoho novinek, vylepšení, opravuje mnoho chyb, současně se ale jedná o testovací sestavení se vším všudy, takže je potřeba počítat i s případnými chybami. Vzhledem k rozsahu buildu jsme se rozhodli články rozdělit a během dopoledne vydat ucelenou sérii článků odkazující na veškeré změny, které spolu s tímto buildem dorazily. Všechny informace o tomto sestavení najdete vyhledejte pomocí tohoto odkazu.


Při vyvolání nabídky sdílení můžete nově zvolit možnost Copy Link (kopírovat odkaz). Můžete si například otevřít Store, kopírovat odkaz a ten si následně otevřít pomocí prohlížeče Edge.

Kopírování odkazu, build 16215
Kopírování odkazu, build 16215

Aplikace jako Fotografie, Groove nebo Filmy & TV umí vyhledávat v počítačích obsah, který je pro aplikace určen. Tento obsah je nicméně vyhledáván pouze ve složkách, které si sami navolíte a které jsou současně předvybrané. Microsoft vyhodnotil na základě zpětných vazeb situaci a nově umožňuje přidat i zcela novou samostatnou složku, která nemá s těmi defaultně předvybranými žádnou souvislost. U obrázku si všimněte nové možnosti Add another folder.

Ve funkci MyPeople, která se ve Windows 10 objevila teprve nedávno, došlo k opravě v situaci, kdy využíváte malých ikon v taskbaru. Nyní také můžete přímo na připnutý kontakt přetahovat různé soubory, které pomocí toho můžete jednoduše sdílet. Samozřejmostí je oprava stále ještě mnoha chyb, zlepšení stability funkce a úpravu zvuků tuto funkci provázejících.

A konečně Noční světlo – zde došlo k oprav chyby, kdy funkce spadla při využití Zrcadlení, došlo ke zlepšení funkce spolu v souvislosti s režimem spánku a také došlo k vylepšení funkčnosti při restartu počítače.

Přečtěte si také:

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain