Build 16215 pro PC: Vylepšení Microsoft Edge

Možnost připnout stránky na taskbar a konečně fullscreen mód.

Nejnovější sestavení 16215 pro PC (a tablety) v Insider okruhu Fast je opravdu velký build, který obsahuje mnoho novinek, vylepšení, opravuje mnoho chyb, současně se ale jedná o testovací sestavení se vším všudy, takže je potřeba počítat i s případnými chybami. Vzhledem k rozsahu buildu jsme se rozhodli články rozdělit a během dopoledne vydat ucelenou sérii článků odkazující na veškeré změny, které spolu s tímto buildem dorazily. Všechny informace o tomto sestavení najdete vyhledejte pomocí tohoto odkazu.


Microsoft Edge se dočkal řady velmi zajímavých změn a novinek, po některých volají lidé už od samotného vypuštění Windows 10, takže veškeré změny udělají uživatelům bezesporu velkou radost. První novinkou je možnost připnout si své oblíbené webové stránky na taskbar – jednoduše stačí zvolit volbu „Pin this page to the taskbar“ v menu Nastavení přímo v prohlížeči.

Možnost připínání stránek na taskbar, build 16215
Možnost připínání stránek na taskbar, build 16215

Ještě déle se volá po Fullscreenu v Microsoft Edge – je to takřka neuvěřitelné, ale konečně je možné přejít v prohlížeči do fullscreen módu. Buď pomocí menu v Edge nebo jednoduchým stiskem klávesy F11.

Konečně je možné zapnout fullscreen mód v Edge
Konečně je možné zapnout fullscreen mód v Edge

Velkou novinkou číslo tři je pak možnost upravovat text pomocí různých nástrojů přímo ve formátu EPUB. Jako první Vám nově Edge dává možnost označovat textové úseky pomocí čtyř barev. Pokud chcete začít, stačí si jen označit text a vybrat požadovanou funkci z menu. Nově také můžete přidávat do textu poznámky a následně je samozřejmě také odebírat.

Poznámky v EPUB formátu v Edge
Poznámky v EPUB formátu v Edge

Microsoft Edge však získal ještě několik dalších vylepšení. Při zobrazování .pdf souborů lze vpisovat poznámky pomocí většího počtu barev, úvodní stránka prošla grafickou změnou, můžete zavřít Edge křížkem i přesto, že Vám vyskočilo nějaké vyskakovací okno, snadněji můžete přidávat stránky do záložek, došlo k novým animacím u pohybu záložek a samozřejmě se Microsoft věnoval také stabilitě a snížení náročnosti.

Přečtěte si také:

 • Petr Vones

  Bohužel v tablet režimu je Edge stále naprosto nepoužitelný, nedosahuje stejné pohodlnosti jako IE11 v „metro“ režimu Windows 8.1.

  • Ale aspoň má váš vytúžený fullscreen

   • Petr Vones

    No to právě není ono

„Nejkrásnější ze všech tajemství je být géniem a vědět to jen sám.“ Mark Twain