Build 16215 pro PC: Start a Akční centrum

Fluent design se poprvé objevuje u Startu i Akčního centra.

Nejnovější sestavení 16215 pro PC (a tablety) v Insider okruhu Fast je opravdu velký build, který obsahuje mnoho novinek, vylepšení, opravuje mnoho chyb, současně se ale jedná o testovací sestavení se vším všudy, takže je potřeba počítat i s případnými chybami. Vzhledem k rozsahu buildu jsme se rozhodli články rozdělit a během dopoledne vydat ucelenou sérii článků odkazující na veškeré změny, které spolu s tímto buildem dorazily. Všechny informace o tomto sestavení najdete vyhledejte pomocí tohoto odkazu.


Co se dlouho vědělo (dokonce ještě před oznámením samotného Fluent Design) se nyní stalo skutečností – Akční centrum a nabídka Start získala nové funkce a hlavně také nový vzhled vylepšený o prvky zmíněného Fluentu.

Nabídka Start získává částečnou průhlednost (Acrylic), pro jejíž fungování je potřeba zapnout transparentnost nabídky. Nově se také zapracovalo na animacích pro různé přechody při zmenšování/zvětšování Startu, při převedení Startu do módu tabletu nebo pro vertikální či horizontální překlápění.

Novou podobu si vysloužilo také Akční centrum a změna to je celkem radikální. Kromě jednoznačně viditelného Fluent designu se upravily také jednotlivé notifikace, které jsou nyní samostatně nadepsány a jejich grafika je mnohem hezčí a modernější. Tyto změny vznikly na základě vyhodnocení nejlépe hodnocených zpětných vazeb v aplikaci Feedback Hub a jejich hlavním cílem byla lepší separace jednotlivých notifikací. Mimochodem, Microsoft upravil také Oznámení (Notification Toasts), které si můžete ještě doladit v Nastavení > Systém > Notifikace.

Nová podoba Akčního centra (od buildu 16215)
Nová podoba Akčního centra (od buildu 16215)

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain