Build 16215 pro PC: Ostatní vylepšení a novinky

Co se jinam nevešlo? Aktualizace Windows Update, herní vylepšení nebo vylepšení pro vývojáře.

Nejnovější sestavení 16215 pro PC (a tablety) v Insider okruhu Fast je opravdu velký build, který obsahuje mnoho novinek, vylepšení, opravuje mnoho chyb, současně se ale jedná o testovací sestavení se vším všudy, takže je potřeba počítat i s případnými chybami. Vzhledem k rozsahu buildu jsme se rozhodli články rozdělit a během dopoledne vydat ucelenou sérii článků odkazující na veškeré změny, které spolu s tímto buildem dorazily. Všechny informace o tomto sestavení najdete vyhledejte pomocí tohoto odkazu.


Masivní aktualizace 16215 obsahuje ještě další změny, které jsme si prozatím nepopsaly. Nové možnosti se objevily v Nastavení, v sekci Personalization > Video Playback. Tyto možnosti využijete v případě používání monitoru podporující HDR. Dále je možné zvolit si více možností pro defaultní aplikace. Například pro využívání internetu jste si až do tohoto sestavení mohli navolit pouze prohlížeč samotný, nyní lze volba rozkliknout a zvolit si, zda se kupříkladu formáty .html mají otevírat v jiném prohlížeči, než formát .htm.

Ohledně Nastavení se také objevily nové možnosti při výběru síťového připojení a nové kontextové menu pro nastavení Wi-Fi sítí. Aktualizovány byly podmínky pro využívání Windows Update, v Nastavení, v podsekcích Update & Security > Windows Update došlo k úpravě statusů a nastavování priorit, které si lze nově navolit. V Nastavení celkově pak taktéž došlo k přemístění jednotlivých sekcí (týká se především sekce Cortana), při odinstalování aplikací z Apps & Features nyní uvidíte instalační linku a došlo také k opravě několika překladů.

Vylepšení se dočkaly také funkce Game Mode (Herní mód) a Game Bar. Stisknutím klávesy Win+G dojde k otevření Game Baru, který nově obsahuje několik novinek, například tlačítko pro pořizování printscreenů v režimu HDR či nové volby pro sdílení. Při streamování do Mixeru lze nyní navolit jazyk, ve kterém streamujete, došlo také k celkovému vylepšení při streamování, které by nově mělo být ještě plynulejší.

Zejména pro vývojáře došlo nově ke změnám Správce úloh zaměřené na rozpoznání využívání procesorů či například disku u UWP aplikací. Windows Subsystem pro Linux nadále nevyžaduje vývojářský mód, došlo k vylepšení zobrazování v registrech a opravena byla funkčnost příkazového řádku, který mohl způsobovat pády. Jen krátce zmíníme také mnohá vylepšení v rámci Usnadnění, kdy se novinek a oprav dočkal třeba Předčítač nebo funkce Braille pro zrakově postižené. Grafickými změnami se pak může pochlubit také změna barev a vysokého kontrastu a zoomu.

Přečtěte si také:

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain