Blíží se lepší časy Windows Store? Na cestě je WhatsApp pro desktopy

Verze pro mobilní telefony zůstane stejná, nově se však konečně dostane i na počítače a tablety.

Nejen Spotify, iTunes a další, spíše specifické aplikace zaměřené na výuku, vzdělávání nebo podporu 3D či virtuální reality. Do Windows Store se podle všeho chystá nasadit svou aplikaci i WhatsApp. Je však potřeba trochu zmírnit emoce – pravděpodobně se v první fázi bude jednat pouze o převedení stávající aplikace, která však figuruje pouze mimo Store a nepodporuje tak například notifikace či živou dlaždici. Otázkou samozřejmě je, zda aplikace WhatsApp převedená do Store bude tyto funkce podporovat.

Nic se nemění na verzi pro mobilní telefony, která by měla fungovat stejně, jako doposud. V tomto případě se tak jedná „jen“ o rozšíření služeb i do počítačů a tabletů. WhatsApp se tím připravuje nejen na vypuštění systému Windows 10 S, ale i případné vydání nových a přenosných zařízení založených na plnohodnotných Windows. Jak se zdá, tento krok zatím Microsoftu vychází, neboť přemluvit WhatsApp k aplikaci (mimo tu mobilní) se nedařilo několik let.

Desktopová aplikace WhatsApp se již objevila na Store, bohužel však prozatím není možné ji stáhnout. Kdy se tak stane a jaké přesně funkce bude tato verze podporovat, to prozatím nevíme. Jakmile se však objeví nové informace, určitě Vám dáme vědět.

Přečtěte si také:

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich