Do Bingu brzy zavítají chatovací roboti

Na konferenci Build 2017 by se měl Microsoft věnovat také nové podpoře chatbotů integrovaných v Bingu.

Vyhledávač Bing není v našich končinách zrovna oblíbeným nástrojem a překonává ho Google a Seznam (a to zcela suveréně). Není se čemu divit – Bing totiž nezvládá mnohdy ani základní hledání a bohužel je plně přizpůsoben pouze pro hledání v anglicky mluvících zemích, zejména pak v USA.

Microsoft však i na světovém, či případně přímo americkém trhu dost ztrácí a Google jej poráží celkem jednoznačně. V USA za rok 2015 prošlo Bingem asi 20% všech zadávaných hesel, Google je pak na čísle 64% (zdroj). Bohužel se však stále drží zejména amerického trhu a i proto brzy oznámí nové revolučnější vyhledávání pomocí chatbotů.

Funkce bude napojena na technologii Skype a bude možné pomocí chatbotů současně vyhledávat i přímo řekněme vykonávat – Bing Vám třeba může oznámit, kolik parkovacích míst se nachází v tom oném nákupním centru, současně si budete moci přímo přes vyhledávač ve spojení s chatbotem objednat letenku. Zní to zajímavě, pro nás je to ale asi jen hudba velmi vzdálené budoucnosti.

Konference Build 2017 je na programu už zítra, přesněji v rozmezí 10.-12.5. My budeme samozřejmě u toho, na Twitteru opět chystáme živé zpravodajství toho nejdůležitějšího, což budeme následně postupně převádět i na stránky WindowsApps.cz. A jen poznámka – Microsoft to už s chatboty zkouší delší dobu a zejména chatbot Tay dopadl naprosto skvěle. Pokud jste článek o tomto rasistickém a sexuchtivém chatbotu ještě nečetli, určitě to napravte.

Přečtěte si také:

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich