Bing má celosvětový podíl vyhledávání 9%, Česko ignoruje

Microsoft se pochlubil, pro Středoevropany ale není k chlubení nic.

Zásadní informaci přineseme hned zpočátku – celosvětově zadávají uživatelé každý měsíc do Bingu 12 miliard dotazů, což znamená, že z globálního koláče ukrajuje slušných 9%. Nepřekvapí pak, že vůbec nejvíc je Bing využíván v USA, kde činí podíl celých 33%. Nyní si však čísla ujasněme detailněji. Jedná se totiž pouze o desktopové vyhledávání – do součtu nejsou započtena čísla z mobilních vyhledávačů. Důležitá (i když čísla spíše kosmeticky upravující) je i informace, že tato čísla počítají i s vyhledáváním na AOL a Yahoo, které oficiálně patří pod Bing.

Relativně silný je Bing i v Kanadě, kde zabírá 17%, naopak v Brazílii a latinské Americe obecně dosahuje podílu maximálně 5%. Na australsko-asijském trhu dosahuje nejlepších čísel v Taiwanu a Hongkongu (24 a 19%), v Austrálii pak činí podíl 12%. Silné asijské trhy typu Číny, Jižní Korey a Japonska nejsou na infografice zřetelné, takže zde se asi není čím chlubit. Výjimku tvoří 7% podíl v Indii a Indonésii.

Zdroj: Microsoft.com

Nejzajímavější infografiku pak nabízí Microsoft pro Evropu, kde zaujme, že Česká republika a Slovensko v Evropě pravděpodobně vůbec neexistují, alespoň podle Microsoftu. Evropa prostě začíná Portugalskem a končí Německem, respektive Itálií na jihu a Finskem na severu. Zbytek je asi Rusko… Číselně dosahuje Bing velmi dobrého výsledku ve Velké Británii (26%) a Francii (19%), v závěsu jsou pak tyto země dotahovány Norskem (17%). V nejbližším Německu počet zadaných dotazů na „desktopovém internetu“ pro Bing činí 12%.

Přečtěte si také:

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich