Beam končí. Spouští se Mixer

Platforma Beam se přejmenovala na Mixer a přidala k tomu do balíčku zajímavé novinky.

Je to téměř rok, co se streamovací služba Beam dostala pod křídla Microsoftu, který s ní avizoval velké plány. Pravdou je, že Beam na své hodnotě v posledních měsících stoupá, nyní však název Beam nadobro zapomeňte. Došlo totiž k přejmenování služby na Mixer.

V přejmenovávání zavedených služeb má Microsoft velmi bohaté zkušenosti (Windows Mobile/Windows Phone, SkyDrive/OneDrive…), za což byl dříve velmi často kritizován, nicméně v tomto případě je v tom spíše nevině. K přejmenování na Mixer totiž došlo z legislativních důvodů za účelem rozšířit službu celosvětově.

Označení Mixer tak změnilo téměř vše, od webových stránek po aplikaci (pro Android a iOS). Vše se však netočilo jen kolem změny názvu, služba si pro hráče připravila totiž ještě několik překvapení a novinek. Za prvé – od včerejška je funkční co-streaming, tedy streamování ve více lidech (až 4 hráči současně), aplikace pro iOS a Android umožňuje nové funkce včetně přímého vysílání, což může být použito například při snaze o streamování Pokemon Go, Clash of Clans, Angry Birds a všech dalších mobilních her.

Spuštěn byl také První kanál (Channel One), který slouží jako jakýsi informační kanál a rozbočovač a sám Mixer tvrdí, že v ideálním případě byste měli na Channel One přijít ze všeho nejdříve, rozkoukat se, a až teprve pak pokračovat v objevování kanálů. Poslední novinkou je pak nový dahshboard v Xbox One, pomocí kterého můžete přímo spolupracovat s platformou a konzolí. Microsoft také oznámil, že Mixer je připraven na spuštění streamování ve 4K a kupříkladu samotný E3 briefing, na kterém by měl být představen Project Scorpio, by se měl v tomto rozlišení streamovat. Je velmi pravděpodobné, že pro běžné hráče by se tato záležitost měla dostat právě po této zkušenosti z E3 konference.

Přečtěte si také:

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain