Asus představil nové zástupce řady ZenBook

Mezi nimi i oficiálně nejlehčí a nejtenčí konvertibilní notebook současnosti.

Na konferenci v Taipei odtajnil Asus tři nové notebooky, takzvané Zenbooky (tak se nazývá tato vývojová řada dle Asusu) a rozhodně se jedná o velmi zajímavé kousky. Všechna tři zařízení jsou pochopitelně dodávána s operačním systémem Windows 10.

Nejvýkonější notebook Asus ZenBook Pro se může chlubit extrémně jemným 15.6 palcovým 4K displejem a podporou pera Asus Pen. Notebook váží 1.8 kg, což je poměrně dost, šířka pak dosahuje pouhých 18.9 mm. Zajímavostí je duální chladící systém, který udržuje notebook i v největším „zápřahu“ ledově studený. Díky spolupráci s Harmon Kardon také nabídne špičkový zvuk. Uvnitř pak najdete procesor Core i7 sedmé generace Kaby Lake, grafickou kartu nVidia GeForce 1050Ti a 8 nebo 16 GB RAM. Unikátní je také až 1 TB SSD disk, dva USB 3.1 nejnovější druhé generace doplněné o další dva USB 3.1 generace první. Výdrž byla stanovena až na 14 hodin a cena tohoto zařízení startuje na 1299 dolarů (zhruba 31 000 korun).

Asus ZenBook Pro, zdroj: WindowsCentral.com
Asus ZenBook Pro, zdroj: WindowsCentral.com

Druhým zástupcem je Asus ZenBook 3 Deluxe, ten svou cenovku snižuje na úroveň 1199 dolarů (cca 29 000 korun). Oproti verzi Pro nabízí „jen“ 14 palcový Full HD displej, procesor Core i7 sedmé generace, integrovanou grafickou kartu Intel HD 620, 8 nebo 16 GB RAM, taktéž až 1 TB SSD disk, dva USB 3.1 druhé a jeden USB 3.1 první generace. Bez dobití vydrží notebook až 9 hodin, poměrem cena/výkon pak za svým dražším bratrem celkem razantně pokulhává a svou cenu si obhajuje zejména špičkovým zpracováním, které je dle ASUSu na vyšší úrovni, než v případě verze Pro.

Posledním novým zástupcem je pak Asus Zenbook Flip S, jehož cenovka startuje na 1099 dolarech (zhruba 26 000 korun). Váží pouze 1.1 kg a je pouze 10.9 mm tlustý – oficiálně se tak jedná o nejlehčí a nejtenčí konvertibilní notebook na trhu. Samozřejmostí je podpora stylusu, taktéž díky spolupráci s Harmon Kardon nabídne špičkový zvuk. K dostání bude ve dvou variantách, za avizovanou cenu bude nabízet „pouze“ FullHD displej, za příplatek (zatím jeho výši neznáme) pak nabídne dokonce 4K displej. Mimochodem, třináctipalcový. Zbytek je prakticky totožný s verzí ZenBook 3 Deluxe, včetně konektorové výbavy, stejného procesoru (lze však zakoupit i verzi s Core i5), integrovanou grafickou kartou, pamětí RAM či SSD diskem. Výdrž baterie pak byla stanovena na 11.5 hodiny.

Asus ZenBook Flip S, zdroj: WindowsCentral.com
Asus ZenBook Flip S, zdroj: WindowsCentral.com

Více informací lze dohledat na oficiální stránce, která byla spuštěna a vytvořena právě za účelem této konference. Zatím není jisté, zda se notebooky budou prodávat i zde, je to ale velmi pravděpodobné. Stejně tak zatím není zcela jistý začátek prodejů, jistý je pouze údaj „toto léto“.

Přečtěte si také:

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain