Aplikace Telegram povýšila na verzi 1.0

Změny se dotkly zejména upraveného designu aplikace a přidáním tmavého tématu.

Telegram nepatří v České republice a na Slovensku mezi nejoblíbenější chatovací aplikace, přesto vyniká zejména velkou mírou zabezpečení a zaujme také moderní aplikací pro mobilní telefony – tato skutečnost se však mobilního systému Windows bohužel netýká a na Windows Store najdeme pouze starou appku určenou pro Windows Phone. Až dodnes byla desktopová aplikace pro Windows 10 řazena pod verzi 1.0, tedy by se dalo říci, že se jednalo o jakousi betu. Dnes však Telegram povýšil do oficiální produkční verze 1.0.

Paradoxně není tento pro aplikaci přelomový update rozsahem změn moc velký, přesto obsahuje jednu celkem zásadní novinku – tmavý motiv. Velká část uživatelů Windows 10 pracuje v tmavých odstínech a Telegram se tak zařadil mezi aplikace, které jejich využití umožňují.

Další změny se dotkly rozložení grafických prvků či například úpravou animací. Bohužel však stále nenajdete tuto aplikaci na Windows Store a je nutné využít klasickou desktopovou aplikaci, kterou si můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu. Ohledně mobilních telefonů nejsme schopni předpovědět, zda se v budoucnu nové aplikace dočkáme.

Přečtěte si také:

„Žádný člověk není tak bohatý, aby mohl koupit svoji minulost.“ Oscar Wilde