Alcatel Idol 4 Pro se začne od července prodávat v Evropě

Svým způsobem překvapivá zpráva, neprodává se totiž už ani v USA.

Původně byl Alcatel Idol 4 Pro (v USA vyšel pod trochu jiným názvem) určen pouze pro severoamerický trh. Jeho cesta na evropský trh byla více než trnitá – nejprve se zde prodávat neměl, pak zase ano, pak ne…

Trošku s křížkem po funuse tak působí aktuální snaha Alcatelu spustit prodeje v Evropě. Dostat by se přitom mělo i na Českou a Slovenskou republiku, nicméně oficiálně potvrzené je zatím jen Německo, kde se telefon začne oficiálně prodávat 1.července. Snaha však přichází opravdu hodně pozdě – telefon se mimochodem už vůbec neprodává v USA, tedy na svém hlavním odbytišti, Alcatel prodeje stopnul pouze po pár měsících, kdy se telefon opravdu nestal prodejním hitem a v počtu prodaných kusů naopak spíše zklamal. I když, abychom mu nekřivdili, dle statistik překonal například HP Elite X3, přesto zůstal daleko za vybranými Lumiemi.

Nedávno se objevily informace (ačkoli samozřejmě nic není stoprocentní), že Microsoft pracuje na nástupci systému Windows 10 Mobile a co víc, aplikace z Windows 10 Mobile budou částečně nekompatibilní s tímto novým systémem (bližší informace připravujeme). Proto nedává nákup zařízení s tímto systémem v dnešní době už příliš velký smysl. Respektive dával by, ale to by Alcatel nesměl Idol 4 Pro nacenit na 599 euro, tedy více než 16 000 korun. Není bohužel jasné, zda se bude prodávat i s brýlemi pro virtuální realitu, jako tomu bylo v případě prodejů v USA.

Přečtěte si také:

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich