AdDuplex: Nejvíce se Windows 10 prodává s počítači od HP

Každý čtvrtý počítač s Windows 10 nese značku Hewlett Packard.

Microsoft nedávno oznámil, že počet zařízení s Windows 10 přehouplo magickou hranici půl miliardy. Nejsou to samozřejmě jen počítače – bavíme se tu i o nositelné elektronice, internetu věcí nebo třeba mobilních telefonech, přesto je samozřejmě počet počítačů, notebooků a tabletů v tomto součtu suveréně nejvyšší.

Společnost AdDuplex nyní zveřejnila, jak si vedou jednotliví výrobci. Statistika se přitom vztahuje na celý svět a bere v potaz data za březen 2017. Jak však sám AdDuplex připomíná, za poslední zhruba dva měsíce se toho zase tak moc objevného nestalo, takže k nějakým dramatickým posunům jednotlivých křivek v tomto případě nedochází.

Nejčastějším výrobcem počítačů s operačním systémem Windows 10 je tak HP, které zabírá 25% trhu. Následován je společnostmi Dell (16%) a Lenovo (12%). Další výrobci jsou pak už po hranicí 10%. Zajímavé také je, že pokud bychom vzali v potaz pouze Spojené státy, tak i tam je pořadí shodné, navíc HP vede ještě s vyšším podílem 33%, Dell na druhém místě pak počítá s 28% – v celosvětovém měřítku jsou tedy výsledky mnohem diverzifikovanější.

AdDuplex, výrobci a PC s Windows 10
AdDuplex, výrobci a PC s Windows 10

Aby byl pomyslný žebříček kompletní, dodejme, že na čtvrtém místě najdeme Asus (9%), následován Acerem (9%), Toshibou (5%), samotným Microsoftem (3%), Samsungem (2%), MSI a Sony (po 1%). Svět počítačů je však tvořen opravdu mnoha značkami, což dokazuje i 17% v kolonce Ostatní.

Přečtěte si také:

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain