Acer představuje první počítač s Windows 10 S

Začínají se objevovat první zařízení s novým systémem, průkopníkem je Acer.

Acer představuje notebook s poněkud krkolomným jménem TravelMate Spin B1 – svůj první laptop fungující na systému Windows 10 S. Notebook se může pochlubit 11.6 palcovým displejem a poněkud nezajímavým a až řekněme archaickým zpracováním – notebook skutečně na první pohled nezaujme a rozhodně nepůsobí nijak luxusně – na druhou stranou s cenovkou 300 dolarů (asi 8000 korun) to není zrovna očekávané. Na druhou stranu je alespoň plně konvertibilní.

Acer TravelMate Spin B1
Acer TravelMate Spin B1

Acer každopádně slibuje výdrž baterie až 13 hodin, uvnitř najdeme procesor od Intelu (Celeron), 4GB RAM a 64 GB úložiště. Notebook je vyloženě určen do škol a veřejných prostorů, čemuž odpovídá i poněkud atypická ochrana proti vodě – notebook prý bez problémů zvládne, pokud se na něj vylije až 300 ml tekutiny, tedy zhruba jedna sklenice. Zpracování je levné, ale opět, do veřejných prostor ideální, zajímavá je také přímá podpora pro zamčení pomocí zámku Kensington.

Acer TravelMate Spin B1
Acer TravelMate Spin B1

Zařízení TravelMate Spin B1 tak nějak ukazuje, jak asi budou vypadat běžné notebooky fungující na systému Windows 10 S. Tedy ve zkratce řečeno – žádná velká paráda, ale funkčnost, zabezpečení a ideální pro využití ve veřejných prostorech, ať už se bavíme o školách nebo třeba knihovnách. Prozatím nebyl odtajněn termín pro začátek prodejů, více informací včetně fotogalerie naleznete na oficiálních stránkách Aceru.

Přečtěte si také:

  • Karel Kahovec

    Off topic, ale právě mi dorazil Creators Update (10.0.15063.251) na Lumii 640 bez zapnutého insideru.

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain